Mainiot tyypit

Rautaiset ammattilaiset

Meitä on täällä monen monta eri alan iloista ammattilaista. Kaikkia meitä yhdistää se, että me ollaan valmiita palvelemaan juuri sinua!

Tutustu Mainion tyyppeihin tarkemmin alempana.

TOIMITUSJOHTAJA

HANNELE HYÖDYNMAA

hannele@mainiota.fi

Liiketoimintajohtaja, osakas

Timo Mäkeläinen

timo@mainiota.fi

Social media planner, osakas

Elisa Tapaila

elisa@mainiota.fi

ASIAKKUUSJOHTAJA

TUIRE HANNINEN

tuire@mainiota.fi

Asiakkuusjohtaja, strategi

Marina Laakso

marina@mainiota.fi

ASIAKKUUSPÄÄLLIKKÖ

SARI PÄLVIRANTA

sarip@mainiota.fi

Suunnittelujohtaja, copywriter

Peter Keränen

peter@mainiota.fi

toimistoassistentti

Vaiva Mäkeläinen

vaiva@mainiota.fi

AD

TIMO AHAVA

timo.ahava@mainiota.fi

AD

MIRGA MYKKÄNEN

mirga@mainiota.fi

TUOTANTO-AD

MAARIT VÄHÄ-TAHLO

maarit@mainiota.fi

GRAAFINEN SUUNNITTELIJA

SAMU RISSANEN

samu@mainiota.fi

Viestintäsuunnittelija

Tarmo Lyytikäinen

tarmo@mainiota.fi

GRAAFINEN SUUNNITTELIJA, KUVITTAJA

RAAKEL NIEMINEN

raakel@mainiota.fi

viestintäsuunnittelija

Matti Pekkala

matti@mainiota.fi

graafinen suunnittelija

Otto Toivakka

otto@mainiota.fi

AD

Sari Sarkola

sari.sarkola@mainiota.fi

SUUNNITTELIJA, COPYWRITER

MIKKO HUURRE

mikko@mikkohuurre.com

AD-ASSISTENTTI

ELINA HANNUKSELA

Äitiyslomalla

Rekrytointi

Oletko mainio?

Hae meille töihin!