Oli kyse sitten suuren tuotantokoneen hankinnasta tai parhaasta tulostusratkaisusta, asiakkaan päässä selvittelytyötä tehdään yleensä verkossa. Tämän datankeruun hoitaa usein henkilö, joka ei pakosta tunne teitä: harjoittelija, vasta aloittanut tai assistentti. Heille on ulkoistettu aikaa vievä tiedonkeruu ja mahdollisesti myös vertailu.
Ja kun puhutaan verkosta, puhutaan löydettävyydestä. Löydetäänkö teidän asiakkaan kielisillä avainsanoilla? Jos löydetään, oletteko verkossa vakuuttavia?
Yksikin ei, ja kaupan vaatima hyvä ensivaikutelma jää antamatta.
Tarvitsetteko apua yritysesittelyyn tai ratkaisunne visualisointiin? Ovatko omat tekstit hieman töksähteleviä ja niitä voisi ammattilainen hieman stilisoida.
Me autamme. Oli tarpeen kuvittaa konsepti tai varmistaa tekstin soljuvuus, fiksuilla sisällöillä tarjouksenne saa aimo annoksen uskottavuutta.